Кава – користь чи шкода ?

Кожен з нас чув про кавову залежність. Ранковий ритуал для багатьох людей – це чашечка гарячої ароматної кави. Лікарі з усього світу попереджають про шкідливий вплив кавових напоїв на організм. Але чи насправді кава настільки шкідлива, як її описують ? Спробуємо розібратися.

 

Серед видатних людей зустрічаються справжні кавомани. Наприклад, Бетховен кожного дня заварював каву із 60 кавових зерен, а Вольтер міг випити 50 чашок кави в день і прожив 83 роки.

Наведемо факти, як вам докажуть, що кава не тільки не шкодить здоровю, але і допомагає справлятись з багатьма проблемами.

 

  1. Кава підвищує активність мозгу

Випиваючи стаканчик кави, людина стає більш уважною і сконцентрованою. А поєднання кави з цукром активує додаткові області мезга, які необхідні для виконання задач, а це все завдяки поєнанню кофеїна і глюкози.

  1. Кавовий напій підвищує тиск

Людям, у яких понижений тиск, чашечка кави буде прекрасним лікарством. Гіпертоніки також можуть пити каву без лишніх хвилювань, оскільки систематичне споживання кави заставляє організм пристосуватися до нього.

  1. Споживання кави зміцнює імунітет

Вчені доказали, що споживання натуральної свіжо меленої кави зменшує ризик померти передчасно. Оптимальна кількість – це 3 чашки в день. Цей напій зміцнює імунітет, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи.

  1. Чашка кави допоможе від головної болі.

Якщо ви страждаєте від частих головних болей, або у вас просто болить голова, випийте чашечку кави. Звісно, вона не замінить обезболюючих препаратів, але кофеїн підвищить дію лікарств на 40 %.

  1. Кофеїн врятує від депресії та стресу.

Після споживання кави, в організмі виробляються дофамін і серотонін, який сприяє покращенню настрою. Кофеїн покращує роботу центральної нервової системи, і це захищає вас від депресії.

  1. Покращує пам’ять

Споживання кави покращує короткочасну пам’ять. І це дуже добре, оскільки спочатку вся інформація затримується саме в короткочасній памяті.

  1. Кава допомагає схуднути

Кофеїн, який міститься в каві, підвищує вміст гормону лептина, який сприяє зниженню ваги. Дослідження доказано, що люди, які споживають каву, набирають вагу набагато повільніше, порівняно з людьми, які не споживають каву. А тренування в залі для кавоманів стають більш ефективними.

 

Якщо ви цінитель кави, не відмовляйте собі. Але не забувайте, що любий кавовий напій, потрібно запивати водою.

 

0 грн

Корзина

Загальна вартість: 0 грн